Kategorie:

Tłumaczenie filmu w czasie rzeczywistym

Marzy ci się idealny tłumacz? Taki, który będzie tłumaczyć film w czasie rzeczywistym? Jeszcze do niedawna wydawało nam się to jedynie iluzją. A dziś? Dziś nasze marzenia zmieniają się w rzeczywistość. Jak to możliwe? A jednak, możliwe! Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do internetu i system Android. A wszystko to dzięki Google Translate. Ten znany na całym świecie translator potrafi tłumaczyć w czasie rzeczywistym! Czy potrafi tłumaczyć filmy w czasie rzeczywistym? Sprawdźmy. Oto kilka słów o tłumaczeniu filmów w czasie rzeczywistym.

Tłumaczenie filmu w czasie rzeczywistym

Google wciąż rozwija możliwości tłumaczenia w swoich aplikacjach. Tym razem dostajemy od niego jeszcze jedną opcję. To tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu Tłumacz Google będzie jeszcze lepszy. Myślicie, że nie może być lepiej? Właśnie, że może! Potwierdza to właśnie nowa funkcja translatora. Jaka to super funkcja? To tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym. Dzięki niej na żywo będziemy mogli prowadzić rozmowę w języku obcym. To absolutna rewolucja! I mało tego, aplikacja jest dostępna na smartfony. Trudno uwierzyć? To uwierzcie. Już teraz każdy użytkownik otrzyma przekład mowy w czasie rzeczywistym. Dzięki nowemu przyciskowi w aplikacji możemy wygodne wybierać parę językową. Funkcja dostępna jest obecnie dla 8 języków. Może obsługiwać m.in. język angielski, hiszpański i rosyjski. A co z językiem polskim? Jak na razie wspierany jest tylko tekstowo. Dlatego czekamy na zmiany, kiedy dołączy do nich nasz rodzimy język.

Jakie są zalety nowej usługi? Aplikacja ma na bieżąco analizować mówiony tekst. To cudowna funkcja. Wyobraź sobie, że jesteś za granicą i nie znasz języka. Nie musisz już starać się porozumieć na migi. Wystarczy, że odpalisz telefon i w sekundę rozumiesz już wszystko, w mig pojmujesz wszystko co słyszysz. I ty sam jesteś też zrozumiany. I to w czasie rzeczywistym! Nowa usługa pozwala na tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Albo gdy lubisz oglądać zagraniczne seriale. Twój ulubiony japoński serial nie doczekał się jeszcze tłumaczenia na polski? Żaden problem. Już teraz możesz go przetłumaczyć samodzielnie. No, prawie samodzielnie, bo przy wsparciu asystenta Google. Brzmi abstrakcyjnie? A jednak, to prawda.

Asystent Google pomoże w tłumaczeniu filmu

Dlaczego aplikacja Tłumacz Google jest tak popularna? To proste. Bo wciąż daje nam nowe możliwości tłumaczenia Dziś nie tylko potrafi przetłumaczyć słowa. Dziś możemy dzięki niej tłumaczyć ze zdjęć i wpisany na klawiaturze tekst. I to wciąż nie wszystko. Dzięki Google Translator możemy swobodnie prowadzić konwersacje w różnych językach. I co ciekawe, nawet ich nie znając. Czy ktoś kilka lat temu myślą, że to będzie możliwe? Z pewnością nie. Dziś dzięki temu prostemu programowi do tłumaczenia dziś wszystko jest możliwe. Dosłownie.

Jeszcze niedawno z funkcji tłumacz korzystaliśmy podczas wyjazdów zagranicznych. Dziś możemy więcej. Nowy asystent Google przenosi nas w nowy wymiar zacierania granic. Dzięki nowej funkcji asystent Google potrafi tłumaczyć całą rozmowę i w czasie rzeczywistym. To jakby nasz prywatny tłumacz symultaniczny. Któż nie chciałby go mieć, prawda? Właśnie do niego jest on porównywany. Czy słusznie? Jak najbardziej. Asystent Google rozumie i tłumaczy jednocześnie całą rozmowę. Nie musisz czekać na efekt tłumaczenia ani wpisywać tekstu na klawiaturze. A tłumaczenie mamy na żywo. Funkcja tłumacza właśnie trafiła do użytkowników smartfonów. Czy jednak działa na wszystkich? Jeszcze nie. Na tę chwilę wbudowany tłumacz potrafi tłumaczyć na 44 języki. Ale wciąż czekamy na więcej. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia…Kiedy trafi na wszystkie smartfony, każdy z nas będzie miał naprawdę potężne narzędzie do komunikacji w obcych językach.

Jak radzi sobie nowa usługa Google? Zupełnie nieźle. Dzięki niej możemy mieć tłumaczenie tekstu na żywo. Usługa świetnie się sprawdza przy tłumaczeniu wykładów w języku obcym. Oprócz tego możemy tłumaczyć również filmy. Nowa usługa umożliwia tłumaczenie dialogów i oglądanie filmów bez napisów. To niesamowicie wygodne i proste w obsłudze narzędzie do tłumaczenia. Czy naprawdę jest takie wspaniałe? A może ma jednak jakieś wady? Jeśli ktoś chce je znaleźć, zawsze je znajdzie. Więc i my znaleźliśmy słaby punkt nowej funkcji translatora. Co to takiego? Jego dużą wadą jest to, że chcąc korzystać z nowej funkcji użytkownicy muszą mieć połączenie z internetem. Tłumaczenie bowiem odbywa się na serwerach Google, a nie w smartfonie. Aplikacja ocenia słowa i tłumaczy je w oparciu o propozycje przekładu, dodając znaki interpunkcyjne. Dlatego pierwsze tłumaczenia z pewnością są niespójne i nieco zaskakujące. Jednak to inteligentna aplikacja. Szybko uczy się nowych słów i uzupełnia bazę słownikową. Dlatego możemy spodziewać się, że szybko nadrobi braki w „wiedzy”. A jej twórcy poprawią błędy młodości nowej funkcji. Gdzie możemy znaleźć nową funkcję? Skąd można ją pobrać? Warto odwiedzić sklep Google Play i z niego ją ściągnąć.

Tłumacz w aplikacji Microsoft

O tym jak świetnie do tłumaczenia sprawdzają się aplikacje, świadczy też Microsoft Translator. Obok Google Tłumacz to druga najlepsza aplikacja do tłumaczenia. Zwykle przyjmuje się, że najwyższą jakość przekładu dają programy do tłumaczenia. Nic bardziej mylnego. Potwierdzają to właśnie takie aplikacje jak ta od Google i Microsoft. Co jest w nich tak wyjątkowego? Okazuje się, że te aplikacje oferują znacznie więcej niż zwykły program do tłumaczenia. Można nawet uznać, że dużo więcej. Co zrobisz gdy potrzebujesz szybko przetłumaczyć jakiś obcy napis? Będziesz szukał programu do tłumaczenia? Oczywiście, że nie. Zrobisz zdjęcie i przekład zlecisz aplikacji. To proste i wygodniejsze rozwiązanie niż sam program. Poza tym narzędzie do tłumaczenia masz na wyciągnięcie ręki, a właściwie smartfona.

Aplikacja jest bardzo wysoko oceniana przez użytkowników. Ma nie tylko najwyższą ocenę, bo aż 4,5 pkt w pięciopunktowej skali. Jej kolejną zaletą jest to , że możemy pobrać dane wprost do pamięci telefonu. Dzięki temu możemy z niej korzystać nawet bez dostępu do internetu. Aplikacja co prawda obsługuje mniej języków niż ta od Google. Ale równie dobrze działa w trybie offline. Dzięki temu możemy z niej korzystać nawet gdy nie mamy internetu. A jak z tłumaczeniem wideo? Tłumaczy je bez zarzutu. Trzeba przyznać, że naprawdę świetnie spełnia swe zadanie.

Jak widać tłumaczenie filmu w czasie rzeczywistym to dziś prosta sprawa. Wystarczy mieć dobrą aplikację do tłumaczenia. Którą z nich warto wybrać? Zależy to tylko od nas. Należy tylko pamiętać, że usługi tłumaczy online to zawsze rozwiązanie doraźne. Warto o tym pamiętać.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 4]

About Author